2010. április 12., hétfő

Tavaszi díjeső

Kiváló eredményeket értek el a Pannon Egyetem Mérnöki Karának hallgatói a közelmúltban megrendezett nemzetközi és hazai szakmai versenyeken.
Gratulálunk a hallgatóknak és témavezetőiknek!

Részletek...

2010. február 6., szombat

Junior Mérnökverseny

Junior Mérnökverseny

2010. február 5-én a Pannon Egyetem Mérnöki Kar Hallgatói Önkormányzata (továbbiakban: PE MKHÖK) és a BEST Veszprém (Európa Mérnökhallgatók Egyesülete) a Pannon Egyetem Mérnöki Karával közösen először rendeztek meg közösön egy Középiskolásoknak szóló Mérnökversenyt.
Az ide érkező három főből álló középiskolás csapatoknak három különböző feladatot kellett megoldaniuk (feladatonként 90 perc) a rendelkezésükre bocsátott háztartási eszközökből amiket egy négy főből álló zsűri értékelt.

Zsűri Elnök – Dr. Gurin Péter Egyetemi Adjunktus – Fizika Intézet
Zsűri Tag – Molnár Gerely Tanszéki Mérnök – Fizika Intézet
Zsűri Tag – Mészáros Sándor BEST Veszprém Elnök – Gépészmérnök Hallgató
Zsűri Tag – Simon András MK HÖK Elnök – Gépészmérnök Hallgató

Feladatok

1. Híd építés
Hozzávalók/csapat :

- vastag cellux – 1db, 1 asztal magassága
- szívószál – 6 db
- spagetti tészta – 1 csomag
- ceruza, és 3 db papír a feladat megtervezéséhez
- gémkapocs – 12 db
- befőttes gumi – 10 db
- hurkapálca – 10 db
- 1 csomag filctoll a dekorációhoz

A versenyzők rendelkezésére bocsátott eszközök nem mindegyikét volt kötelező felhasználni. A rendelkezésükre bocsátott idő 90 perc. Ezután a 4 főből álló zsűri értékelte a csapatok hídjait.

A pontozás szempontjai:

- Egy 330g – os konzervdobozt 3 – szor át tudják e gurítani a hídon
- Teherbírás ( hány darab 1,5 literes ásványvizet bír el a híd )
- Design ( mennyi tudták színessé tenni illetve kidekorálni a rendelkezésükre bocsátott eszközök segítségével )
- Gazdaságosság ( mennyi alapanyagot használtak fel, amit a rendelkezésükre bocsátottunk )

2. Hőlégballon

Hozzávalók/csapat:

- szemetes zsák ( 65x80–as, 3 db)
- harmonika nyakú szívószál (5 db)
- konyharuha ( 1 db)
- etilalkohol ( 10ml)
- alufólia ( 1 tekercs)
- májkrémes konzervdoboz ( 1db)

Pontozási szempontok:

- feltud-e emelkedni a balon és ha igen milyen magasra
- külalak

A csapatok többször is kísérletet tehettek a ballon felemeléséhez. Eleinte a konzervdobozt minden csapat felhasználta, ám úgy túl nehéznek bizonyult a ballon és nem tudott felemelkedni. Később nélküle próbálkoztak, és akkor már egyes játékosok munkáját siker koronázta.

3. Hajó építése

Hozzávalók/csapat:

- 1,5 literes üres, műanyag flakon (2 db)
- 2 literes üres műanyag flakon (1 db)
- Üvegragasztó (2 tubus)
- Szívószál (2 db)
- Szigetelő szalag (1 tekercs)
- Olló (1 db)
- Vonalzó (1 db)
- Fa lap ( 1 db)
- Tempera (8-10 féle szín, 1 tubus/szín)
- Ecsetfesték
- Ecset ( 3 db különböző méretű a dekorációhoz)

A játékosoknak a fa lap aljára kellett rögzíteni a 1,5 literes műanyag flakonokat, majd a 2 literes műanyag flakonba vizet kellett tölteni, az aljára fúrt lyukba illesztett szívószállal a falap tetejére kellett erősíteni, majd pedig egy vízzel telt medencébe lehetett tesztelni illetve a pontozás is ott teljesített alapján történt.

Pontozási szempontok:

- külalak
- mennyi idő alatt teszi meg a medence teljes hosszát

Üdv: Simi - PE hallgató :)

2009. november 15., vasárnap

Gépészmérnök Szakest

Gépészmérnök Szakest

Az idei őszi, novemberben tartott gépészmérnök szakestet, ezúttal Józsa Marcell - Gépész Szakest Elnök, Lukács Dávid - Háznagy, Varga Tibor - Krónikás, és még JÓ PÁR segítőtársukkal közösen szervezték még. Ez a szakest is, ahogyan minden őszin a közösség építésről, éneklésről,az elsősök avatásáról és az eljött oktatókat Mikulás általi megajándékozásáról szól.
Ahhoz, hogy az elsősöket felavathassák saját műsorral kell készülniük, és közösen elő kell adniuk. Idén ez egy nagyon különleges és színvonalas műsorra sikeredett, ugyanis a még avatatlan gépészek gitár kíséretében adtak elő egy dalt. A műsor után következett az avatás, ahol nem csak az elsős gépészek, de a még avatatlan jelenlévő tanárok (többek között az először idelátogató Mérnöki Kar Oktatási Dékánhelyettes) is megkapták saját névre szóló korsójukat, amit az Ex - Elnökök köre saját sörrel töltött korsójukból feltöltöttek.
fényképekért keresd - www.vekep.hu

Üdv: Simi - gépészmérnök hallgató

2009. november 11., szerda

Tanulmányi ösztöndíj pályázat!!!

A Mérnöki Kar dékánja pályázatot hirdet a Pannon Egyetem Mérnöki karán nappali tagozatos hallgatók részére, akik a 2009/2010-es tanévben vállalják, hogy hallgatótársaik részére rendszeres időközönként felzárkóztató kurzusokat szerveznek tanulmányaik eredményesebbé tétele érdekében.
Bővebben a http://mk.uni-pannon.hu oldalon

2009. november 7., szombat

Vegyészmérnök szakest - beszámoló

Hatalmas nagy érdeklődéssel került megrendezésre idén is a nagy hagyományokat ápoló Vegyészmérnök szakest, ahol oktatók,hallgatók és a MOL néhány dolgozójának társaságában közösen múlatták az időt. Ezen az őszi szakesten a többi főleg mérnöki karon lévő szakok szakestjeinek küldöttjeinek műsorain kívül, az idei Vitriol (tiszteletbeli vegyészmérnök) címet ezúttal, Sas Zoltán Környezetmérnök szakos hallgató nyerte el. A szakesten nagy népszerűségnek örvendő szokásos szakest ital (Krampampuli), mellett különösen nagy sikert értek el a MOL dolgozói, akik egy nem mindennapi saját szöveggel írt dalt adtak elő.
Mindenki sajnálhatja aki kimaradt belőle!

Üdv: Simon András - gépészmérnök hallgató

2009. november 2., hétfő

Vegyészmérnök Szakest

Hagyományosan idén ősszel is megrendezzük az Elsősavató Vegyészmérnök Szakestet november 6-án. A rendezvényre az egyetem B épületi aulájában kerül sor. Kapunyitás 18:15-kor lesz, a program pedig 19 órakor kezdődik.

Érdeklődni a vmszakest@gmail.comEz az e-mail cím védett a spamkeresőktől, engedélyezni kell a Javascript használatát a megtekintéshez. címen lehet.

A Szervező

2009. november 1., vasárnap

MOL (Százhalombatta) - Gyárlátogatás

A Pannon Egyetem MK HÖK (Mérnöki Kari Hallgatói Önkormányzata) és a BEST Veszprém ( Európai Mérnökhallgatók Egyesülete) közösen gyárlátogatás szervez a MOL százhalombattai finomítójához. A gyárlátogatás teljesen ingyenes, mivel annak költségeit pályázati pénzből finanszírozza a két szervezet. A VEHA (Veszprémi Egyetem Hallgatói Alapítvány) és az Ipar a Veszprémi Mérnökképzésért Alapítvány jóvoltából. Az indulás 2009. november 05-ödikén lesz, reggel 08:00-kor a B épület parkolójából. A program egy céges tájékoztatóval indulna, ami 1-1,5 órás lesz, majd ezután a gyár területét mutatják be szakmai szemszögből.
Jelentkezni Helt Ádámnál lehet a heltadam@hok.uni-pannon.hu -n
Minden kedves érdeklődőt sok szeretettel várunk.

Üdvözlettel: BEST Veszprém és MK HÖK